SVEN OFNER

MISTR IMAGINÁRNÍ TRUMPETY

 • Bylo nebylo: Odjakživa jsem rád dělal šaška. Na základní škole, pak na gymnáziu… Nejdřív jsem jódloval, potom imitoval učitele a nakonec přišlo zpívání.

 • Motivace: Při zpěvu jako bych otevíral dveře do své duše. Zpívat pro mě znamená to samé jako něco dávat. A v souboru VOICES se mohu při svých sólech spolehnout na podporu ostatních členů a zároveň si užívám svobodu, protože u spousty písní mohu také improvizovat. Proto doufám, že budeme v naší spolupráci pokračovat ještě mnoho let a budeme se neustále rozvíjet. A dáme do toho srdce i naše nadšení pro věc.

 • Zkušenosti: Před VOICES jsem zpíval více než deset let v Německu ve skupině Out of Karma, kde jsem byl frontmanem a tedy sám zodpovědný za hlavní zpěv. Bylo to něco úplně jiného – vystupovali jsme v klasickém složení s bicími, elektrickou a basovou kytarou a dělali pořádný rámus. VOICES jsou jemnější a v popředí je vždy hlas.

 • Inspirace: Co mě inspiruje? Všechno, co se mě emocionálně dotkne, co mě rozesměje, roztančí nebo rozpláče. A všechno, co mi prostě přijde dobré nebo chytře provedené, co je odlišné nebo nové. Nejvíce mě inspirují písně, při kterých zpěv sleduje neobvyklý rytmus, jako například v písni „Walk“ od Kwabs. Fascinují a inspirují mě také tzv. drumlines, soubory bicích v pochodových orchestrech – hlavně díky své síle, preciznosti, rytmice a estetice.

 • Sen: Snem by pro mě určitě bylo trávit hudbou víc času. Abych se mohl na pódiu úspěšně rozvíjet jako zpěvák, ale i jako bavič – a to jak při zkouškách, tak při koncertech. Abych měl možnost nadchnout více a více lidí. Splněným snem by pro mě také bylo, kdybych se hudbou mohl živit.

TOMÁŠ GOLL

PAN „BUJNÁ KŠTICE“

 • Bylo nebylo: Dalo by se říci , že zpívám už od štěněte. Ale k studiu zpěvu jsem se dostal až na základě potřeby pěveckého rozvoje v období střední školy. Tehdy jsem se dostal k Marice Divišové a ta mne už nepustila.

 • Motivace: Pevně věřím v to, že lidé mají z koncertů odcházet s takovým tím pocitem „jo..to bylo ono“ a s obrovským „rohlíkem“ na tváři. To je to, co mne osobně motivuje k tvrdé práci a ke snaze o konstantní zlepšování se.

 • Zkušenosti: Jako většina členů Voices jsem si prošel několika kapelami, ale teprve s Voices to má šťávu!

 • Inspirace: Rád se nechávám inspirovat lidmi kolem sebe, ostatními členy Voices a muzikanty, co s námi spolupracují. Každý má na hudbu svůj osobitý pohled a každý ji cítí trochu jinak. Je pak neskutečně zajímavé a inspirující sledovat nebo se přímo podílet na prolínání těchto jednotlivých názorů a jejich osobních zkušeností.

 • Sen: Snů mám plno. Hlavně těch „nesplnitelných“. V rámci Voices bych si přál, abychom lidi dále bavili a aby si z koncertů odnášeli domů kus z nás. Ať už v sobě nebo v podobě CD. Ne…vážně Vás nenutím, abyste si CDčka kupovali…no vlastně jo. Kupujte, kupte je všem svým rodinným příslušníkům a musí si je koupit i všichni Vaši známí a kamarádi.

ALEŠ NOVÁK

TEN MODROOKEJ BLONĎÁK

 • Bylo nebylo: To si jednou večer táta s mámou dali skleničku vína.. nebo radši o pár kapitol dál… Hudbu jsem měl vždycky rád, ale ke zpívání před lidmi jsem se dostal vlastně úplnou náhodou. Jednou jsem šel jako host zabubnovat na djembe do sboru zpívajícího afroamerické spirituály a už jsem byl lapen. Po pár letech jsem začal zpívat ve SKA kapele a pocítil jsem potřebu věnovat se svému hlasu trochu důkladněji. Tak jsem se seznámil s naší vůdkyní, která mě natáhla do Marika Singers, pak vykrystalizovalo Voices a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty.

 • Motivace: Dovolená v Jugoslávii?

 • Zkušenosti: první holka v šestnácti, druhá…

 • Inspirace: těch bylo mnoho, asi nejsem úplně vyhraněn…

 • Sen: pro začátek vyprodaná O2 aréna…

DARIO BEŠIREVIĆ

ŠOUMEN A TANEČNÍK

 • Bylo nebylo: Zpívat jsem začal v podstatě v době, kdy jsem se naučil mluvit a možná dokonce i dříve :-D.  Táhlo mě to k hudbě prakticky od narození. Avšak „doopravdy“ jsem začal zpívat tak 4-5 let zpátky, když jsem začal chodit k Marice na hodiny.

 • Motivace: Zpívám, protože mě to zkrátka baví. Cítím, že skrze zpěv dokážu nejlépe vyjádřit svoje emoce, filtrovat svoje trable a vyjádřit sám sebe. Můžeme říct, že to je takovej můj způsob meditace.

 • Zkušenosti: Před Voices a MAKS jsem „zpíval“ ve studentské hardcorové kapele. Takže školní akce, sem tam nějaký ten koncert po klubech atd.

 • Inspirace: Mojí inspirací je v podstatě vše, co si najde cestu k mýmu srdci. Jakmile mě něco zasáhne (pozitivně/negativně), tak se to projeví v mé tvorbě. Zpěvem ukazuji, kdo jsem, tudíž by se dalo říci, že mojí inspirací je prostor projevit sebe sama. Samozřejmě asi jako každý mám své hudební favority

 • Sen: Můj sen je oslovit, co nejvíce lidských srdcí a sdílet s nimi vášeň a lásku k tomu co dělám. Najít volnost k tomu ukázat kdo jsem a inspirovat svým příběhem ostatní.

TOMÁŠ TRÁVNÍK

BASÁK A MODERÁTOR

 • Bylo nebylo: Jako malý kluk jsem s tátou u magnetofonu namlouval živé vzkazy rodině. Zdá se, že v té době vznikl pozitivní vztah k mikrofonu a mluvenému slovu. Rád na to dnes navazuji. Učím se stále něco nového a když přišla příležitost zjistit, jak jsem na tom s hlasem a hudebním sluchem, zřejmě z nedostatku bázně jsem toho využil. No co, měl jsem „kristova léta“ a proč se třeba nezačít učit zpívat, ne? Marika mi potom dala nabídku, která se neodmítá.

 • Motivace: Co možná nejvěrněji se dotýkat svých emocí a přenášet je k posluchačům tak, abych oslovil ty jejich. Je hřejivé zažít publikum tleskat ve stoje, vidět je  uronit slzu, nebo potřást si s nimi rukou, když s díky odcházejí s radostnými úsměvy na tváři. Hudba je mezinárodním, možná meziplanetárním jazykem. A já mám rád sci-fi. Navíc je léčivá. Tak se jí věnujme. Možná si budeme všichni jednou více rozumět.

 • Zkušenosti: Jestli se to počítá, tak 7 let hry na piano v LŠU v minulém století. Možná dvoj-trojhlasné domácí úpravy různých songů na rodinných oslavách (U studánky seděla, Vínečko bílé, atp.) Voices jsou láska na první poslech (záměrně vynechávám pohled :-).

 • Inspirace: Je kontinuálně okolo mne. Někdy i při koncertech si sedne třeba do třetí řady. A já potom rád reaguji na publikum a improvizuji. Baví mě jinakost stylů, žánrů, věků a temperamentu, kterou jsme ve Voices protkaní. Je to obohacující. Navíc díky klukům se snižuje věkový průměr :-). A hlavně, mám dojem, že nás to spolu fakt baví.

 • Sen: Aby se sny staly skutečností. K plnění snů je třeba přejít do akce, pokud nežijeme v pohádce. Snažím se tedy být dostatečně akční. Jednou třeba lidi budou snít o tom, že se dostanou na náš koncert, že si koupí naše CD, že si nás objednají na zpívání třeba na svatbě… to se potom ty různé sny začnou propojovat. My můžeme dál snít o tom zpívat pro nadšené publikum a vy můžete snít o tom nás vidět a slyšet. Tak si ty sny pojďme plnit.